Historia

Partyzant ma bogatą historię. Założono go pod nazwą Błyskawica w 1934 roku (choć w piłkę grano tam wcześniej). Piłkarze grali nawet podczas wojny — wspólnie z graczami z Jędrzejowa wygrali nawet z drużyną Wehrmahtu, jednak hitlerowcy po doznanej porażce urządzili nagonkę na zwycięzców.

Lepsze okresy w historii klubu to druga połowa lat 70-tych (występy w A-klasie), a także początek lat 90-tych. W 1994 roku pod nazwą Zryw awansował nawet do klasy okręgowej, gdzie pod wodzą Juliana Łopaty trząsł ligą, ale nagły kryzys i odejście zawodników spowodowało wycofanie drużyny.

Wodzisławianie reaktywowali zespół w 1997 roku. Grali w A-klasie, zaliczyli też nieudany występ w klasie okręgowej w sezonie 2000/01. W miarę upływu lat drużyna osiągała coraz słabsze wyniki, by w 2010 roku spaść do B-klasy. Tam przez 3 sezony plasowała się w środku stawki, by w roku 2014 zapewnić sobie powrót na wyższy szczebel.

Wiadomości (utwórz nową)